Koszyk:
...

Hologramy przeźroczyste, prefabrykowane


Podczas druku standardowej holograficznej naklejki, wszystkie powierzchnie poza tekstem i grafiką zostają w formie powierzchni równomiernie odbijających światło. Tak wyprodukowane etykiety całkowicie przykrywają miejsca gdzie zostały umieszczone. Jeśli ta własność nie jest pożądana, istnieje możliwość zamówienia etykiet przeźroczystych. Powierzchnie, które tworzą symbole graficzne oraz teksty są częściowo transparentne a przy prostopadłym patrzeniu praktycznie niewidoczne. Natomiast po zmianie kąta patrzenia, warstwy holograficzne są łatwo rozpoznawane i tworzą charakterystyczne kolorowe odbicia światła. Przyklejenie takiego hologramu na obrazek albo tekst nie spowoduje braku czytelności ani nie będzie rozpraszać. Jednak pod małymi kątami patrzenia hologramy będą dobrze widoczne. Ten typ naklejki jest godny uwagi wszędzie tam gdzie holograficzna etykieta nie ma na celu wyróżnienia produktu na tle innych.

Oryginalny, przezroczysty, dwuwarstwowy okrągły hologram z przewodnim motywem globusa osadzonym w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa obejmuje tylko kontynenty, natomiast w drugiej warstwie znajdują się krzywe globusa (równoleżniki i południki), co daje bardzo ciekawy efekt. Globus okolony jest przez pierścień, na którym widnieje napis Original 3 + 3 w każdej warstwie. Krawędzi naklejki okraszone są giloszowym okrągłym motywem, w środku którego znajdują się gwiazdy opisujące okręg. Fachowo wykonana naklejka jest w dużym stopniu uniwersalna i można ją wykorzystać do zabezpieczenia dowolnego dokumentu – plastikowych lub papierowych kart, kart identyfikacyjnych, kart klienta, kart firmowych, biletów itp. Nadaje się również do zastosowania jako mała plomba.

Wyjątkowość tej naklejki polega na przezroczystym wykonaniu – przez naklejkę widoczne jest w całości podłoże, do którego jest przyklejona. Dlatego idealna jest do przyklejania na zdjęcia. Naklejka nadaje się również do laminacji. Wyprodukowana jest na zniszczalnym, zabezpieczonym materiale nośnym. Każda próba zerwania skutkuje odklejeniem folii ochronnej i unieważnieniem hologramu. Po usunięciu folii ochronnej hologram szybko się ściera i niszczy. Hologram nie zakłóca zbytnio wyglądu podłoża, do którego jest przyklejony, ponieważ w świetle dziennym widoczny jest tylko pod określonym kątem.


 • Rozmiary: 20 mm okrąg
 • Kolor: przezroczysty

 • 400397: Cena 1-100 szt.: 0.43 zł/szt. bez VAT . . . . . szt.    Na stanie
  400397: Cena nad 100 szt.: 0.34 zł/szt. bez VAT
  Prefabrykowana folia samoprzylepna z przeźroczystym giloszem oraz napisami zaprojektowana specjalnie do zastosowania na małych seriach kart identyfikacyjnych. Rozmiary tego hologramu są określone przez standard ISO/IEC 7816, tj. 85,725 mm × 53,975 mm (33/8 " × 21/8"). Są to więc rozmiary większości kart płatniczych, telefonicznych, europejskiego wzoru prawa jazdya także kart klubowych i członkowskich (mogą być również ze zdjęciem) oraz kart umożliwiających wstęp do budynków lub pomieszczeń. Takie karty mogą być zabezpieczane oferowanym przez nas hologramem. Oprócz przyśpieszenia kontroli dostępu do budynków, taka ochrona uniemożliwi zmianę danych i zdjęcia umieszczonego na tego typu kartach. Właściwości etykiety holograficznej sprawiają, że próba zmian oraz dostęp do danych umieszczonych na karcie, spowodujenieodwracalne uszkodzenie hologramu.

  Taka karta nie przejdzie już więc ewentualnej kontroli. Karta ze zdjęciem zabezpieczona naszym hologramem będzie stanowić solidnyelement kontroli dostępu do budynków. W ten sposób mogą być zabezpieczone również karty rabatowe, partnerskie oraz programów lojalnościowych. W celu aplikacji hologramu na kartę nie jest konieczne użycie technologii hot-stamping, ponieważ na folii jest umieszczona przeźroczysta warstwa kleju, tak samo jak na standardowych etykietach holograficznych. Pomimo tego że holograficzne kolorowe efekty świetlne są wyraźnie widoczne, nie wpływają one na czytelność tekstu umieszczonego na karcie. Gilosz nałożony jest na jednej warstwie, teksty (genuine, protectedcard, valid, original) na drugiej.


  400031: Cena 5-100 szt.: 0.78 zł/szt. bez VAT . . . . . szt.    Na stanie
  400031: Cena nad 100 szt.: 0.60 zł/szt. bez VAT


  Przezroczysta matrycowa naklejka holograficzna o grubości 100 μm przeznaczona do wizualnej autoryzacji krótkich serii identyfikatorów. Dzięki wielowarstwowej technologii matrycowej większość powierzchni hologramu można zapełnić elementami tekstowymi i graficznymi z minimalnym wpływem na czytelność podłoża. Możliwe to jest dzięki podziałowi poszczególnych tekstów i symboli pomiędzy różne warstwy, co w praktyce oznacza, że pod określonym kątem na hologramie widoczne będą tylko niektóre elementy graficzne. Jednocześnie cecha ta gwarantuje łatwą autoryzację wizualną, ponieważ hologram będzie zauważalny praktycznie przy każdym świetle i pod każdym kątem, nawet z większej odległości.

  W przeciwieństwie do standardowych naklejek holograficznych ta etykieta samoprzylepna jest produkowana na folii nośnej o grubości pełnych 100 μm, w celu ułatwienia manipulacji podczas przyklejania. Od samego początku naklejka ta była przeznaczona do ręcznej aplikacji, w szczególności na plastikowych identyfikatorach. Ponieważ naklejka posiada rozmiary identyczne z rozmiarami karty, należy ją przykleić precyzyjnie, tak aby folia nie wychodziła poza brzegi. Pomaga w tym właśnie pogrubienie materiału do 100 μm, dzięki czemu naklejka jest sztywniejsza i tym samym o wiele łatwiejsza do precyzyjnego ręcznego przyklejenia w wymaganym miejscu.

  Rozmiary przezroczystego hologramu zostały ustalone na podstawie najpopularniejszego typu identyfikatorów według ISO/IEC 7816, czyli 85,725 mm × 53,975 mm (33/8" × 21/8"). Jest to zatem rozmiar kart płatniczych, kart telefonicznych, prawa jazdy w formacie europejskim, jak również firmowych systemów rejestracji czasu pracy czy firmowych lub klubowych identyfikatorów ze zdjęciem umożliwiających kontrolę dostępu do obiektów. To właśnie w tych dwóch ostatnich przykładach wprowadzenie holograficznych elementów zabezpieczających wydaje się być najbardziej pożądane. Oprócz przyspieszenia i ułatwienia wizualnej autoryzacji podczas kontroli identyfikatora, elementy holograficzne zapobiegają fałszerstwu, uniemożliwiając zamianę zdjęcia na identyfikatorze. Albowiem pomimo tego, że identyfikatory ze zdjęciem stanowią dosyć solidne zabezpieczenie dostępu do obiektów, ich słabą stroną jest ryzyko kradzieży i zamiana zdjęcia na oryginalnym identyfikatorze. Jeżeli jednak cała powierzchnia identyfikatora jest zaklejona hologramem zabezpieczającym, zdjęcia nie można zamienić bez uszkodzenia hologramu lub samego identyfikatora. W końcu przezroczysty hologram można również wykorzystać do zabezpieczenia obecnie bardzo popularnych kart klienta czy kart rabatowych.

  Do przeniesienia hologramu na kartę nie jest konieczna technologia tłoczenia na gorąco (hotstamping), ponieważ folia posiada taką samą przezroczystą warstwę kleju, co pozostałe naklejki holograficzne. Pomimo tego, że naklejka ma bardzo wyraźny holograficzny efekt przejść tęczowych, nie ma to wpływu na czytelność danych na karcie, ponieważ przejścia tonalne są widoczne tylko pod określonym kątem.


  400027: Cena 5-100 szt.: 1.03 zł/szt. bez VAT . . . . . szt.    Na stanie
  400027: Cena nad 100 szt.: 0.86 zł/szt. bez VAT
  ! Nowość technologiczna w naszej ofercie ! – motywy holograficzne pojawią się dopiero w momencie naruszenia plomby

  Prestiżowy holograficzny materiał pieczętujący jest przeznaczony dla luksusowych produktów o istotnym wzornictwie, wymagającym subtelnego i wrażliwego podejścia do aplikacji plomby. Technologia stosowana w produkcji tej folii holograficznej nie jest wykorzystywana w żadnym innym hologramie z naszego asortymentu. Cały potencjał materiału pozostaje ukryty za obliczem błyszczącej, bezbarwnej naklejki, która nie przejawia żadnych cech wizualnych, nawet podczas specjalnego naświetlania lub oglądania pod zmiennym kątem. Cecha klasycznych hologramów jest w tym przypadku celowo ukryta. Motywy holograficzne uwidocznią się dopiero po zerwaniu plomby. W tym momencie plomba podzieli się na dwie części – dolna część pozostanie przyklejona klejem do podłoża, natomiast zerwaniu ulegnie tylko wierzchnia folia. Na obydwu częściach, zarówno na zerwanej folii wierzchniej, jak i na powierzchni zapieczętowanego przedmiotu, pojawi się dotychczas niewidoczna grafika holograficzna o klasycznym tęczowym wyglądzie. Z technologicznego punktu widzenia nie jest to zwykły hologram jedno- lub dwuwarstwowy; tylko matrycowy hologram o wielu warstwach, w których podczas oglądania pod zmieniającym się kątem pojawiają się hasła ORIGINAL, VALID, GENUINE, SECURITY, AUTHENTIC i symbol gwiazdki. Aby plomba działała poprawnie, miejsce aplikacji musi być gładkie i odtłuszczone.

  Do chwili odklejenia plomby naklejka wygląda jak niezawodna, całkowicie bezbarwna, błyszcząca naklejka niezdradzająca żadnych innych ambicji. Nie jest więc tylko naklejką zabezpieczającą, ale również elementem podkreślającym oryginalność i ekskluzywność zapieczętowanego produktu bez naruszenia jego wizerunku. Wysokim wymaganiom co do zabezpieczenia pomagają sprostać wierzchni nadruk termotransferowy, a przede wszystkim logiczna numeracja poszczególnych etykiet. Oferujemy zadruk etykiet zgodnie z Państwa potrzebami – specyfikację druku i warunki należy ustalić przed zamówieniem tego nośnika.

  Poza celami dekoracyjnymi naklejkę można wykorzystać po prostu jako środek zabezpieczający, jednak trochę nietradycyjnie – w postaci zamaskowanej. Naklejka sprawia pozory zwykłej, bezbarwnej taśmy samoprzylepnej, nie wskazującej na jakiekolwiek zabezpieczenie. Wręcz przeciwnie, wygląda, iż łatwo ją można zastąpić, co może zachęcać do jej przerwania, z zamiarem późniejszego jej zastąpienie bezbarwną taśmą samoprzylepną; taśma zostanie przerwana właśnie w miejscu ukrytego mechanizmu zabezpieczającego, wydaje się ono bowiem być miejscem najmniejszego oporu. Nawet w przypadku odnowienia plomby przy użyciu zwykłej folii jej autentyczność można łatwo sprawdzić, po prostu przez jej oderwanie.

  Folia pieczętująca jest dostępna w trzech wersjach, które różnią się tylko rozmiarami fizycznymi; materiał i usytuowanie haseł w warstwie holograficznej pozostają takie same. UWAGA – efekt podziału naklejki na dwie warstwy nie jest osiągalny w przypadku naklejenia na zwykły papier (np. papier biurowy 80 g/m2). Działa natomiast bezproblemowo na wszystkich gładkich powierzchniach, a więc również na papierach gładzonych i kredowych, a ponadto nadaje się również do pieczętowania produktów. W celu zapewnienia doskonałej przyczepności stosowana jest metoda pogrubienia warstwy kleju.


 • Typ 1 – taśma bez końca o szerokości 30 mm na rolce o długości 50 m

 • Typ 2 - etykiety 20 x 20 mm o zaokrąglonych rogach

 • Typ 3 - etykiety 40 x 17 mm o zaokrąglonych rogach


 • Cena ewentualnego nadruku jest obliczana na żądanie (patrz Kontakt)

  400102: Cena rola 50m 1-10 szt.: 103 zł/szt. bez VAT . . . . . szt.    Na stanie
  400102: Cena rola 50m nad 10 szt.: 95 zł/szt. bez VAT
  400290: Cena etykiety 20x20mm 5-100 szt.: 0.28 zł/szt. bez VAT . . . . . szt.    Na stanie
  400290: Cena etykiety 20x20mm 101-500 szt.: 0.21 zł/szt. bez VAT
  400290: Cena etykiety 20x20mm nad 500 szt.: 0.14 zł/szt. bez VAT
  400291: Cena etykiety 40x17mm 5-100 szt.: 0.43 zł/szt. bez VAT . . . . . szt.    Na stanie
  400291: Cena etykiety 40x17mm 101-500 szt.: 0.34 zł/szt. bez VAT
  400291: Cena etykiety 40x17mm nad 500 szt.: 0.31 zł/szt. bez VAT
  Kontakt
  info@hologram-produkcja.pl
  +420 603 357 606