Koszyk:
...

Twój projekt – z sitodrukiem lub drukiem termotransferowym

laser naklejki sitodruk

Sitodruk i druk termotransferowy – dodatkowa warstwa holograficznej etykiety

Sitodruk to technika nakładania farby polegająca naprzetłaczaniufarby przez szablon (sito). Inna nazwa to druk sitowy lub serigrafia. W odróżnieniu od innych technik holograficznych, gdzie obraz wykonywany jest na aluminiowej warstwie pod folią nośną, druk sitowy zawsze jest nanoszony na górną warstwę. Kolorowy nadruk wykonany tą metodą nie koliduje więc z warstwami holograficznymi, nie ma też wpływu na warstwę kleju (na przykład można bez problemu zastosować podkład VOID). Sitodruk może być naniesiony na dowolny typ hologramów. Istnieje jednak jedno ograniczenie użycia sitodruku – drukowany obraz musi być jednakowy dla wszystkich etykiet. Z tego powodu do wykonywania hologramów z numerem seryjnym (identyfikacyjnym) wykorzystywany jest druk termotransferowy. Jest to najczęstsze wykorzystanie termotransferu na hologramach. Oprócz numerów seryjnych druk termotransferowy może być wykorzystany do umieszczenia innych tekstów lub dowolnej grafiki w formie bitmapy lub wektorowej (logo firmowe).

Druk termotransferowy lub sitodruk, to kolejna warstwa hologramu zawierająca informacje. Różni się ona diametralnie od warstw holograficznych wieloma cechami. Podstawowe zalety takiej warstwy to:


 • możliwość wyboru dowolnego koloru
 • druk widoczny jest niezależnie od kąta patrzenia oraz oświetlenia
 • możliwość wykorzystania termotransferu do numerowania etykiet

 • Jeśli konieczne jest użycie na etykiecie konkretnego koloru lub też dany tekst (na przykład numer seryjny) ma być widoczny niezależnie od kąta patrzenia, polecamy dodanie warstwy sitodruku, druku termotransferowego do Państwa projektu (oczywiście na odrębnej warstwie).  Orientacyjne koszty, o jakie zostanie zwiększona cena dowolnego typu hologramów, jeśli ma się na nich pojawić dodatkowa warstwa druku (sitodruk lub termotransfer), w przypadku etykiet do rozmiaru 2x2 cm (ceny bez VAT)
  1 000 szt. 417 zł0,417 zł/szt.
  2 000 szt. 533 zł0,267 zł/szt.
  5 000 szt. 783 zł0,157 zł/szt.
  10 000 szt. 967 zł0,097 zł/szt.
  50 000 szt.1 217 zł0,024 zł/szt.
  100 000 szt.2 167 zł0,022 zł/szt.


  Przykład hologramu z sitodrukiem


  Przykład hologramu z drukiem termotransferowym


  Schemat materiałów do produkcji


  Kolory i materiały

  Kontakt
  info@hologram-produkcja.pl
  +420 603 357 606