Koszyk:
...

Twój projekt – 3D

srebrne zabezpieczajace naklejki 3D

Projekt hologramu z trójwymiarowym obrazem


Hologram 3D produkowany jest za pomocą takich samych technologii jak wszystkie inne holograficzne etykiety. Jako warstwę nośną, można jednak z powodzeniem zastosować nie tylko srebrną folię, ale także folię o dowolnym kolorze z naszej oferty. Kolorowa folia nie wpływa negatywnie na hologram trójwymiarowy w tak dużym stopniu jak w przypadku hologramów dwuwymiarowych, gdzie wybór innego koloru niż srebrnyniekorzystnie wpływa na to jak wyraźny jest obraz lub tekst umieszczony na hologramie. Hologram 3D – trójwymiarowy, stwarza wrażenie trójwymiarowości etykiety podczas patrzenia gołym okiem (bez specjalnych okularów), pod szerokim zakresem kątów. Maksymalny efekt trójwymiarowości można zaobserwować w pełnym słońcu, jednak również przy gorszym oświetleniu efekt jest wyraźnie widoczny. Podczas patrzenia na hologram jednym okiem, z każdego kąta widoczny jest inny obraz, odpowiadający widokowi z tego samego kąta na projekcie, który posłużył do produkcji hologramu 3D.


Projekt hologramu 3D:


Przygotowanie projektu graficznego hologramu 3D, jest oczywiście bardziej złożone niż w przypadku standardowych hologramów 2D a ponadto wymaga odpowiedniego oprogramowania. Stworzenie trójwymiarowego projektu wybranego przedmiotu może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszy to modelowanie w programie do trójwymiarowej grafiki wektorowej, np.: Autodesk 3D Studio MAX (3Ds MAX, Maya, Rhino3D...). Ten sposób jest najlepszy z punktu widzenia produkcji hologramów, tak więc jest przez nas zalecany i preferowany. Do projektu wykonanego w ten sposób można wkomponować również obiekty 2D i umieścić je na wielu warstwach, co sprawi, że będą one widoczne w zależności od kąta patrzenia, tak jak ma to miejsce w wielowarstwowych hologramach 2D. Jeśli nie mają Państwo odpowiedniego oprogramowania lub doświadczenia w tworzeniu trójwymiarowych projektów, istnieje możliwość wysłania przedmiotu, który ma być widoczny na hologramie, na adres naszej firmy. My sfotografujemy przedmiot pod określonymi, potrzebnymi w procesie produkcji kątami a następnie zdjęcia zostaną cyfrowo przetworzone w celu wykonania mastera do produkcji hologramu. Wybierając drugą opcje muszą się Państwo liczyć z wydłużeniem czasu realizacji zamówienia o mniej więcej 14 dni, a także ze wzrostem ceny o koszt wykonania projektu.


Rozpoczęcie produkcji hologramów 3D wymaga zawsze stworzenia „holograficznego mastera”, za pomocą którego etykiety są wykonywane. Ten proces produkcji różni się od metod wykorzystywanych podczas produkcji hologramów jedno i dwuwarstwowych, gdzie uprzednio przygotowany wzorzec nie jest wymagany. Cyfrowe przygotowanie projektu do wykonania wzorca oraz jego wykonanie są najważniejszymi jak i najkosztowniejszymi etapami produkcji hologramu3D. Dlatego cena kalkulowana jest zawsze indywidualnie na podstawie złożoności projektu.


Oprócz użycia odpowiedniego projektu 3D oraz konieczności wykonania wzorca, możliwe jest wykorzystanie wszystkich innych metod opisanych w części Twój projekt.


W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz oferty cenowej prosimy o kontakt mailowy: info@hologram-produkcja.pl

Przykład wyprodukowanego hologramu z efektem 3D
Kontakt
info@hologram-produkcja.pl
+420 603 357 606