Koszyk:
...

Twój projekt

Twój projekt

Produkcja hologramów i naklejek winylowych

Proces produkcji hologramów na zamówienie różni się w niektórych punktach od wyrobu nalepek na folii (winylowej warstwie foliowej), ponieważ każda z technologii daje różne możliwości. Następujące cztery punkty opisują sposób wykonania hologramowych naklejek , który pomoże stworzyć projekt naklejki spełniający Państwa oczekiwania. Jeśli interesuje Państwa produkcja naklejek PCV proszę użyć Instrukcja tworzenia nalepek winylowych.


Produkcja hologramów:

I.

Jeśli wszystkie gotowe hologramowe plomby są niewystarczające do zagwarantowania bezpieczeństwa Państwa dokumentów, zaprojektować można własny, unikatowy znak bezpieczeństwa. Aby przygotować Państwa zamówienie musimy otrzymać informacje o Państwa oczekiwaniach i formie graficznej z wybranym elementem zabezpieczającym, które są niezbędne przy produkcji. Jeśli nie mają Państwo konkretnego wyobrażenia jak wizualnie miałby prezentować się hologram, przed złożeniem zamówienia, zastanówcie się nad poniższymi puntkami:


 • proszę wybrać kolor podkładu (cienkiej, metalowej warstwy), na którą laserowo nadrukowywane są emblematy, obrazki i teksty według Państwa pomysłu
 • wielkość nalepki
 • kształt nalepki
 • teksty, obrazki czy loga, które będą na hologramie wydrukowane
 • typ hologramu – liczba warstw, z masterem, numerowany/nienumerowany, użycie sitodruku i druku termotransferowego przy numerowaniu czy zapisie jakiegokolwiek ciągu znaków
 • wybór podkładu – folia hot stamping, folia zrywka (samozniszczalne nalepki VOID)
 • orientacyjna liczba sztuk

 • Przy projektowaniu hologramów, wszystkie możliwości wyboru z których mogą Państwo skorzystać, znajdują się w artykule o produkcji holograficznych znaków bezpieczeństwa. Polecamy zaznajomić się z tym krótkim artykułem aby być świadomym jakie możliwość daje tworzenie hologramów według własnego pomysłu.


  II.

  Możecie Państwo stworzyć projekt graficzny według punktu nr 1 bądź stwórzcie go w wersji elektronicznej- plik w formacie wektorowym (najlepiej Corel Draw-CDR lub Encapsulated PostScript - EPS) z tekstem przekonwertowanym na krzywe aby nie doszło do zmiany czcionki. Możemy również sami stworzyć master hologramu według Państwa życzenia. W tej sytuacji wystarczy słowny, dokładny opis Państwa wyobrażenia (włącznie z wielkością i kształtem). Można dołączyć bitmapowe grafiki logo firmy, znaków firmowych czy jakichkolwiek obrazków, które miałyby się znaleźć na Państwa hologramie. W sytuacji, kiedy Państwa projekt będzie bardziej skomplikowany, proponujemy odręczne naszkicowanie go na papierze i przesłanie nam w formie skanu bądź zdjęcia. Za utworzenie pliku graficznego w formacie wektorowym pobieramy opłatę w wysokości ok. 40 zł przy mniej skomplikowanych zamówieniach a kwotę ok. 170 zł przy projektech bardziej skomplikowanych graficznie. Przy hologramach wielowarstwowych należy pamiętać o zaprojektowaniu każdej warstwy – więcej na temat projektowania znajdziecie Państwo po kliknięciu na poszczególny typ hologramu po lewej stronie okna pod przyciskiem „WASZ PROJEKT“; np. prezentacja projektów hologramów wielowarstwowych. Państwa projekty graficzne czy gotowe wersje wektorowe prosimy o przesłanie na adres e-mail. W trakcie realizacji Państwa zamówienia i w razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu i adresem e-mail uwzględnionym w danych kontaktowych.


  III.

  Po przyjęciu Państwa zamówienia przeprowadzimy walidację przesłanego projektu wektorowego bądź stworzymy go według Państwa oczekiwań. W sytuacji, kiedy powierzono nam stworzenie grafiki, na adres e-mail prześlemy gotowy projekt w formie bitmapowej aby mogli go Państwo ocenić. W większości przypadków, tworzymy kilka wariacji Państwa projektu, aby była możliwość wyboru tego najbardziej odpowiedniego. Państwa uwagi dotyczące stworzonej grafiki bądź prośba o dodanie kolejnych elementów czy tekstów, będą konsekwentnie aktualizowane i odsyłane do oceny. Tenże proces będzie się powtarzał do momentu osiągnięcia przez Państwa pełni satysfakcji ze stworzonego przez nas projektu.


  Cena za wyrobienie jednej sztuki jest podawana od razu po przyjęciu Państwa zamówienia i uwzględnieniu liczby zamówionych egzemplarzy. Rodzaj struktury samoprzylepnej możecie Państwo wybrać czy zmienić jeszcze w fazie projektowania, gdyż na tym etapie podkład nie ma znaczenia w projekcie hologramu. Jeśli zdecydują się Państwo na "Tamper evident film", czyli podkład "VOID" , prosimy o uwzględnienie słowa, które się ma ukazać przy próbie oderwania nalepki (więcej o wyborze możliwych słów). Oprócz zaproponowanych przez nas warstw samozniszczalnych, możemy Państwu stworzyć podkład z jakimkolwiek słowem czy symbolem wybranym przez Państwa. Wybór wiarantu z folią zrywką jest związany z wyższym nakładem finansowym.


  Opisana faza jest zakańczana zatwierdzeniem finalnego wyglądu hologramowej banderoli, etykiety, nalepki czy plomby według Państwa wytycznych. Ostateczne zatwierdzenie ze strony zamawiającego przygotowanego projektu, ilości oraz ceny jest uznawane jako złożenie wiążącego zamówienia. Potwierdzone zamówienie skutkuje nawiązaniem stosunku prawnego w formie umowy o dzieło, której przedmiotem staje się zatwierdzony projekt graficzny, ilość, realizacja oraz cena. Wszelkie zmiany projektu graficznego, rodzaju czy ilości dokonywane po zamknięciu zamówienia nie muszą być przeprowadzane – wszystko zależy od etapu realizacji Państwa zamówienia.


  IV.

  Po obustronnym porozumieniu na podstawie infomacji zawartych w trzecim akapicie przystępujemy do produkcji samoprzylepnych elementów zabezpieczających według Państwa wytycznych ( wygląd, ilość, właściwości, cena). Jeśli nie poinformujemy o innym terminie realizacji, Państwa zamówienie zostanie wykonane w przeciągu 10-14 dni roboczych od dnia potwierdzenia zamówienia. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość druku w trybie przyspieszonym. Państwa zamówienie będzie do odbioru w biurze bądź zostanie przesłane pod wskazany adres.  Instrukcja tworzenia nalepek winylowych:

  I.

  Niezbędnym elementem prawidłowego zrozumienia poniższych punktów jest znajomość drukarskiego media, które używa się do produkcji plastikowych, nieodlepnych naklejek. Jeśli nie macie Państwo doświadczenia z naklejkami VOID, proponujemy zapoznać się z ich właściwościami i możliwościami zastosowania tutaj, tutaj a także w specyfikacji technicznej folii ORACAL 820 Safety Vinyl, która znana jest również pod nazwą „papieru bankowego“.

  Aby przygotować zamówione przez Państwa naklejki na plastikowej folii, musimy otrzymać Państwa wytyczne dotyczące formy graficznej. Jeśli nie macie Państwo konkretnego wyobrażenia co do wyglądu naklejek, przed skontaktowaniem się z nami, prosimy o przeanalizowanie poniższych punktów:


 • rozmiar naklejki
 • kształt naklejki
 • teksty, obrazki czy loga, które będą nadrukowane na naklejce
 • ilość użytych kolorów – jeden bądź dwa kolory druku
 • wybór kolorów – kolory dowolne; wybór nie jest ograniczony paletą kolorystyczną
 • przybliżona ilość
 • folia drukarska jest zawsze koloru białego i nie ma możliwości wyboru koloru; jako medium kolorystyczne jest użyta warstwa zabezpieczająca ORACAL 820 Safety Vinyl

 • Kształt nalepki będzie wycięty według Państwa życzenia za pomocą plottera. Teoretycznie, kształt naklejki może być dowolny, jednak ze strony praktycznej istotnym jest, aby naklejka była łatwa w odklejaniu z warstwy podkładowej i umieszczaniu na wybranym miejscu. Użycie długich i cienkich kształtów zdecydowanie będzie utrudniało manipulację nalepkami. Z tego względu proponujemy korzystanie z kszałtu koła, elipsy, owalu, kwadratu, prostokątu, kwadratu i prostokątu z zaokrąglonymi kątami, trójkąta, wielokąta, itp. Naklejki będą drukowane na formacie A4, jedna obok drugiej. Ilość naklejek zamieszczona na jednym arkuszu będzie oczywiście zależna od powtarzalności wzoru, dzięki czemu można samemu obliczyć stosunek wielkości naklejki do rozmiaru A4. Najmniejszy rozmiar jaki możecie Państwo wybrać to 3x3mm a najmniejsza dostępna nalepka ma kształt koła i średnicę 3mm. Nawet przy tak małych rozmiariach nie muszą się Państwo obawiać nieczytelności druku drobnych tekstów czy niedokładnego wycięcia kształtu. Kołowe naklejki w tym rozmiarze używa się jako plomby gwarancyjne naklejane na główki śrubek Największy rozmiar nalepki jest ograniczony rozmiarem formatu A4.

  Fakt, iż nie ma możliwości wyboru folii PCV w innym kolorze aniżeli biały, nie oznacza, że nie ma możliwości druku tekstu czy obrazków na np. zielonym czy żółtym podkładzie; trzeba jednak liczyć się z tym, iż jedną warstwę planu determinuje wybrany kolor podkładu. Projekt jest wówczas tworzony jako dwukolorowy, gdzie na pierwszej warstwie jest definiowany kolor wypełnienia a na drugiej jest zarysowana grafika czy tekst w innym kolorze. Nadruk na filtrze PCV jest tworzony techniką sitodruku.


  II.

  Możecie Państwo stworzyć projekt graficzny według punktu nr 1 lub w wersji elektronicznej- plik w formacie wektorowym (najlepiej Corel Draw-CDR lub Encapsulated PostScript - EPS) z tekstem przekonwertowanym na krzywe aby nie doszło do zmiany czcionki. Możemy również sami stworzyć master hologramu według Państwa życzenia. W tej sytuacji wystarczy słowny, dokładny opis Państwa wyobrażenia (włącznie z wielkością i kształtem). Można dołączyć bitmapowe grafiki logo firmy, znaków firmowych czy jakichkolwiek obrazków, które miałyby się znaleźć na Państwa hologramie. W sytuacji, kiedy Państwa projekt będzie bardziej skomplikowany, proponujemy odręczne naszkicowanie go na papierze i przesłanie nam w formie skanu bądź zdjęcia. Za utworzenie pliku graficznego w formacie wektorowym pobieramy opłatę w wysokości ok. 40 zł przy mniej skomplikowanych zamówieniach a kwotę ok. 170 zł przy projektech bardziej skomplikowanych graficznie. Przy hologramach wielowarstwowych należy pamiętać o potrzebie zaprojektowania każdej warstwy – więcej na temat projektowania znajdziecie Państwo po kliknięciu na poszczególny typ hologramu po lewej stronie okna pod przyciskiem „WASZ PROJEKT“; np. prezentacja projektów hologramów wielowarstwowych. Państwa projekty graficzne czy gotowe wersje wektorowe prosimy o przesłanie na adres e-mail. W trakcie realizacji Państwa zamówienia i w razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu i adresem e-mail uwzględnionym w danych kontaktowych.


  III.

  Po przyjęciu Państwa zamówienia przeprowadzimy walidację przesłanego projektu wektorowego bądź stworzymy go według Państwa oczekiwań. W sytuacji, kiedy powierzono nam stworzenie grafiki, na adres e-mail prześlemy gotowy projekt w formie bitmapowej aby mogli go Państwo ocenić. W większości przypadków, tworzymy kilka wariacji Państwa projektu, aby była możliwość wyboru tego najbardziej odpowiedniego. Państwa uwagi dotyczące stworzonej grafiki bądź prośba o dodanie kolejnych elementów czy tekstów, będą konsekwentnie aktualizowane i odsyłane do oceny. Tenże proces będzie się powtarzał do momentu osiągnięcia przez Państwa pełni satysfakcji ze stworzonego przez nas projektu.


  Po zatwierdzeniu ostatecznej wersji projektu pozostaje wybranie trybu realizacji: expresowego czy standardowego. Oprócz trybu realizacji zamówienia, wybrana metoda wiąże się również z użyciem różnych narzędzi drukarskich. Wizualny efekt końcowy obu wybranych trybów jest taki sam, jednak w przypadku trybu ekspresowego istnieje ograniczenie co do minimalnej wielkości wycinanej nalepki. Poszczególne tryby realizacji różnią się również pod względem cenowym. Reżim standardowy jest oczywiście lepszym wyborem przy produkcji większej liczby naklejek.


 • Ekspresowa realizacja zamówienia nacięte arkusze naklejek są gotowe do odbioru już od drugiego dnia roboczego. Minimalna liczba drukowanych arkuszy A4 to 6 sztuk. Cena zamówienia jest naliczana wyłącznie na podstawie ilości arkuszy A4; liczba naciętych nalepek mieszczących się na tym formacie nie ma znaczenia. Orientacyjny cennik. WAŻNYM czynnikiem ograniczającym jest minimalny, dopuszczalny rozmiar naklejki w tym trybie realizacji. Najmniejszym rozmiarem produkcyjnym jest 11x7mm. Jeśli któreś z zaprojektowanych przez Państwa naklejek są mniejsze, nie ma możliwości realizacji zamówienia w trybie przyspieszonym a jedynie w trybie standardowym.

 • Standardowa realizacja zamówienia – naklejki są przygotowane w przeciągu 11-17 dni roboczych od dnia zlecenia usługi; bardziej dokładny termin jest znany już w momencie potwierdzenia zamówienia. Cena produkcji nie jest uzależniona od ilości arkuszyA4, ale od ilości zamówionych nalepek. Najmniejsza liczba zamawianych nalepek to 1000 sztuk, większe ilości to zawsze wielokrotność 1000. Orientacyjny cennik. Minimalna wielkość naklejki wyprodukowanej w tym reżimie to 3x3mm bądź koło o średnicy 3mm.

 • Opisana faza jest zakańczana zatwierdzeniem finalnego wyglądu banderoli, etykiety, nalepki czy plomby PCV według Państwa wytycznych. Ostateczne zatwierdzenie ze strony zamawiającego przygotowanego projektu, ilości oraz ceny jest uznawane jako złożenie wiążącego zamówienia. Potwierdzone zamówienie skutkuje nawiązaniem stosunku prawnego w formie umowy o dzieło, której przedmiotem staje się zatwierdzony projekt graficzny, ilość, realizacja oraz cena. Wszelkie zmiany projektu graficznego, rodzaju czy ilości dokonywane po zamknięciu zamówienia nie muszą być przeprowadzane – wszystko zależy od etapu realizacji Państwa zamówienia.


  IV.

  Po obustronnym porozumieniu, na podstawie infomacji zawartych w trzecim akapicie, przystępujemy do produkcji samoprzylepnych elementów zabezpieczających według Państwa wytycznych ( wygląd, ilość, właściwości, cena). Jeśli w porozumieniu nie będzie stanowione inaczej, zamówienie będzie zrealizowane w zależności od wybranego trybu realizacji opisanego w punkcie III. Państwa zamówienie będzie do odbioru w biurze bądź zostanie przesłane pod wskazany adres.


  Kontakt
  info@hologram-produkcja.pl
  +420 603 357 606