Koszyk:
...

Poziomy zabezpieczeń oraz ceny

Poziomy zabezpieczeń oraz ceny

Złe podejście do tworzenia elementów zabezpieczających


      Większość naszych konkurentów w odpowiedzi na zapytania dotyczące mniejszych serii hologramów na zamówienie, przedstawia propozycję nabycia „holograficznych prefabrykatów“. Chodzi o holograficzne naklejki, które są dodatkowo opatrzone termotransferowym lub innym nadrukiem zawierającym logo firmy lub inną wybraną przez klienta grafiką. Takie rozwiązanie jest najtańsze, jednak nie jest tak naprawdę produkcją hologramów na zamówienie. Oferowany produkt to standardowy hologram, z dodatkowym nadrukiem, tanim w wykoaniu i łatwym do podrobienia. Produkcja hologramów w tym wypadku jest taka sama jak dla każdego klienta a to właśnie warstwy holograficzne wymagają zastosowania nowoczesnych technologii, które umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości produktu a co za tym idzie wysoki poziom bezpieczeństwa. Argumentem producenta jest twierdzenie, iż naklejka jest nie do podrobienia, więc bezpieczna w użyciu jeśli zastosowana jest kombinacja zaawansowanych metod produkcji hologramów, oraz, że inne firmy wykorzystują tylko rastrowe hologramy typu dot-matrix. Stopień bezpieczeństwa takich etykiet bywa na prawdę bardzo wysoki, ale filozofia takiego podejścia jest zła, ponieważ cała różnica pomiędzy hologramami trafiającymi do poszczególnych klientów zawiera się w innym nadruku na wierzchu folii PE. Taki nadruk może być bez problemu usunięty metodą chemiczną lub mechaniczną. Ponowny nadruk może być bez żadnych komplikacji wykonany nawet na drukarce laserowej...

      Takie podejście do produkcji hologramów na zamówienie z naszego punktu widzenia jest błędne i przyczynia się do powstawania „pseudo-hologramów“ a co za tym idzie kiepskich zabezpieczeń. Jakakolwiek, nawet zwykła jednowarstwowa etykieta holograficzna wykonane według Państwa wzoru będzie zawsze oferować kilkukrotnie wyższy stopień zabezpieczeń, niż etykieta wykonana wyżej opisanym sposobem, ponieważ wszystko co znajduje się w warstwie holograficznej, jest nie do skopiowania za pomocą standardowych i łatwo dostępnych metod. Prefabrykowane naklejki sprzedajemy więc tak, jak zostały przygotowane – bez dodatkowego nadruku. Przeznaczone są one głównie do jednorazowych zabezpieczeń, gdzie prawdopodobieństwo podróbki jest niskie. Jednak nawet przy wyżyszych wymaganiach co do bezpieczeństwa, istnieje możliwość użycia hologramów prefabrykowanych w wariancie z numeracją. Każdy numerowany hologram w naszej ofercie ma unikaly numer; hologram o danym wzorze nie zostaje wyprodukowany ponownie z tym samym numerem.

POZIOM 1


Podstawowy poziom zabezpieczenia przy pomocy hologramów i ochronnych naklejek na foliach winylowych to najtańsze rozwiązanie, które może być zastosowane do ochrony warunków gwarancji. Typowymi przykładami tej klasy bezpieczeństwa są prefabrykowane jednowarstwowe holograficzne naklejki. Są one odpowiednie w sytuacji, kiedy zależy nam na niskiej cenie końcowej produktu a jednocześnie istnieje małe prawdopodobieństwo, że produkt zostanie sfałszowany lub nastąpi próba wytworzenia takiej samej etykiety zabezpieczającej, biorąc pod uwagę ilość zamówień, liczbę produktów i opinie klientów.

POZIOM 2


Wyższy poziom zabezpieczeń w tej klasie jest uzyskiwany dzięki użyciu lepszych zabezpieczeń lub ich kombinacji. Hologramy tej klasy to przede wszystkim prefabrykowane etykiety z inkrementowanym numerem. Ten sposób oznakowania umożliwia więc identyfikację konkretnego egzemplarza dokumentu lub sztuki produktu. Pomimo niskich nakładów na zabezpieczenie uzyskujemy ochronę a także identyfikowalność.

POZIOM 3


Kombinacja wielu ochronnych technologii zarówno w warstwie podkładu jak i obrazu zapewnia etykiecie niezawodne zabezpieczenie zarazem przed fałszowaniem jak również przed kopiowaniem. Hologramy z tym poziomem zabezpieczeń stanowią dobrą ochronę dla dokumentów. Poza nielicznymi wyjątkami hologramy tej kategorii produkowane są według grafiki dostarczonej przez klienta (firmowe logo i styl graficzny). Złożoność samego projektu graficznego (który z przyjemnością dla Państwa przygotujemy) może również mieć wpływ na stopień trudności sfałszowania hologramu oraz to w jak dużym stopniu etykieta będzie zabezpieczona przed przeklejeniem.

POZIOM 4


Ta klasa określa wysoki standard zabezpieczeń za pomocą hologramów, które powstają zawsze na podstawie Państwa materiałów. Zazwyczaj zastosowany jest szereg warstw ochronnych z możliwością użycia szerokiej skali elementarnych technik zabezpieczeń takich jak numer identyfikacyjny na każdym hologramie, kombinacja znaku z sitodrukiem lub kolejną warstwą holograficzną, specjalny kształt czy podkład VOID. Hologramy tej klasy są odpowiednie dla profesjonalnego oznaczenia jakichkolwiek produktów lub opieczętowania ważnych dokumentów. Dzięki firmowej grafice zawartej na hologramie, jego użycie sprawi, iż Wasza firma zyska prestiż oraz reputację.

POZIOM 5


Holograficzne etykiety i naklejki spełniające najwyższe parametry jeśli chodzi o brak możliwości przeniesienia i podrobienia oraz łatwą identyfikację. Brak możliwości fałszerstwa jest uzyskany poprzez złożoność projektu graficznego, który służy do wykonania wzorca dla produkcji etykiet. Jedna z technik zapewniająca wysoką ochronę w tej klasie hologramów to grafika 3D. Wymaga ona specjalnie wykonanego projektu o większej złożoności. Sfałszowanie takiego hologramu jest ekstremalnie skomplikowane i wymaga użycia technik mikrograficznych; zawsze będzie wykrywalne (przy użyciu odpowiedniego sprzętu). Ochrona tego typu jest odpowiednia do zastosowania w przypadku dokumentów najwyższej wagi oraz na unikalne produkty, które już na pierwszy rzut oka mają być ekskluzywne.

Liczba zielonych gwiazdek przy poszczególnych produktach wskazuje przybliżony koszt nabycia jednej sztuki danego zabezpieczenia. Nie zawsze koszt jest wprost proporcjonalny do oferowanego stopnia zabezpieczenia. Przykładem tego, może być duża kombinacja prefabrykowanych ochronnych etykiet samoprzylepnych, które zapewniają wystarczające bezpieczeństwo przy minimalnym koszcie i są dostępne od ręki. Aby zapewnić ochronę ważnych dokumentów, oznaczyć unikalne produkty lub zamówić hologram z firmową grafiką, będzie trzeba sięgnąć po produkt z większą ilością gwiazdek. Ich liczba będzie odzwierciedlać nie tylko wyższą cenę, ale również atrybuty produktu, który ma za zadanie zabezpieczać…Kontakt
info@hologram-produkcja.pl
+420 603 357 606